: 205941

KOMENDA POWIATOWA POLICJI

W LUBANIU

UL. SIKORSKIEGO 4

59-800 LUBAŃ

TEL. 75 722 90 00 (DYŻURNY) FAX. 75 722 90 42

e-mail: dyzurny@luban.wr.policja.gov.pl, kpp@luban.wr.policja.gov.pl
Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Lubań...
Lubań
21.11.2014r.

Czad - cichy zabójca

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, w Polsce ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych. Tlenek węgla jest bezwonnym gazem o silnych właściwościach toksycznych, w temperaturze pokojowej zupełnie nie wyczuwalny przez zmysły człowieka. Ponieważ trwa już sezon grzewczy i wiele osób ogrzewa mieszkania piecykami gazowymi, zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla wzrasta.

więcej »»
kraj
18.11.2014r.

NIE DAJ SIĘ NABRAĆ. SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ!

Zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.

więcej »»
powiat lubański
17.11.2014r.

Bądźmy bezpieczni na drodze!

Jesienna aura jest niesprzyjająca dla wszystkich użytkowników dróg. Dni są coraz krótsze, szybko zapada zmierzch, a w porze porannej mamy do czynienia z mgłą i przymrozkami. Czynniki te wpływają na gorszą widoczność na drodze i wymagają od kierowców dodatkowej czujności. Piesi poruszający się poboczami dróg bezwzględnie powinni posiadać widoczne elementy odblaskowe.

więcej »»
Lubań
14.11.2014r.

Pościg i zatrzymanie

Policjanci z Ogniwa Patrolowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu prowadzili pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca i pasażerka zostali zatrzymani, są podejrzani za posiadanie narkotyków. Ujawnione narkotyki to pochodne metamfetaminy i marihuany. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma oprócz tego do odbycia zastępczą karę pozbawienia wolności. Podejrzanym za przestępstwa narkotykowe grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowca odpowie także za naruszenie przepisów w ruchu drogowym.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu